تازه ترین مطالب انجمن


RSS رمان های زیبای در حال تایپ
 • رمان پرنسس مافیاها | mi1y1a کاربر انجمن یک رمان
  کد رمان: 1525 ناظر: *AFSOON* نام رمان : پرنسس مافیاها نویسنده : mi1y1a ژانر : طنز . ماجراجویی . معمایی . خلاصه : داستان درمورد پرنسس مافیاها هستش دختری شر وشیطون که در مدرسه محبوب ترین دختر مدرسه ولی در گروه مافیا ها دردسر ساز ترینو غیر فابل کنترل ترین دختر هست . ولی صبر […]
 • ♧♡ تاپیک جامع برای مسایل رمان نویسی ♧♡
  به نام آفریننده ی قلم ​ با عرض سلام دوستان ، این تایپک برای نویسندگان عزیز انجمن یک رمان ایجاد گردید. عزیزان نویسنده ای که درخواست تغییراتی از قبیل تغییر نام نویسنده یا نام لطفا ورودیا عضویت جهت نمایش مطالب سایت. و یا حذف بعضی پست ها و ... دارند می بایست دراین تاپیک اعلام […]
 • رمان پرنسس درد | __PARI__ کاربر انجمن یک رمان
  کد رمان:1568 ناظر رمان:سیده پریا حسینی اسم رمان: پرنسس درد نویسنده:پرنیا فخار ژانر:تراژدی، عاشقانه خلاصه: آیسان،دختری بلند پرواز است. اما شرایط زندگی اش برای رسیدن به اهدافش محیا نیست.او در پی ساختن زندگی بهتر است. دختری است که در سن پایین بچگی نکرد،ناز نیاورد.تمام وجودش غرق در رسیدن به اهدافش بود. تنها راهی که از […]
 • رمان عاشق شدن در یک نگاه | shANE کاربر انجمن یک رمان
  کد رمان: 1430 ناظر رمان :roro nei30 نام نویسنده: شادی زمانی نام رمان: عاشق شدن در یک نگاه ژانر: تلخ و عاشقانه، خلاصه : دختری به نام نفس دختری که باباش در یک تصادف از این دنیای بیرحم می ره این دختر مجبور میشه برای نگه داری مادر و دو برادرش کار کنه کار پیدا […]
 • رمان طلوع آرامش | Faezeh.44 کاربر انجمن یک رمان
  کد رمان: 1561 ناظر: cinder نام رمان:طلوع آرامش نویسنده:فائزه حاجی حسینی ژانر:عاشقانه،اجتماعی خلاصه: دختری که در آستانه ی رسیدن به معشوقه اش گرفتار آماج بلا ومصیبتی می شود که مسیر زندگیش را به کل تغییر می دهد واو را وارد وادی جدیدی می کند.دراین مسیر بسیاری از رازهارا کشف کرده و دست تقدیر اتفاقات جدیدی […]

این دختر در زیبایی رکورد دار جهان است

بازدیدها: 112 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۱۰ مرداد, ۱۳۹۷

عکس های دختری که دارای رکورد زیباترین دختر جهان است

عکس های دختری که دارای رکورد زیباترین دختر جهان است

کلودیای ۱۲ ساله زیباترین دختر جهان نام گرفته است و نامش در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است. به گزارش پارس ناز خانم کلودیا آلیزی که در کشور فرانسه به دنیا آمده است توانست عنوان زیباترین دختر دنیا را به خود اختصاص دهد. چند عکس زیبای او را مشاهده می کنید به نظر شما این انتخاب درست بوده یا خیر؟

ادامه / دانلود
دسته بندی:

جذاب ترین دختر بدون آرایش دنیا را بشناسید

بازدیدها: 110 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۱۰ مرداد, ۱۳۹۷

جذاب ترین دختر بدون آرایش دنیا را بشناسید 

مطمئنا دختران با آرایش جذاب تر میباشند اما برخی از آنان بدون آرایش و میکاپ نیز جذاب وکاملا خوشگل میباشند مثل دختری که امروز به شما معرفی میکنیم. فلورانس کلگیت توانست لقبزیباترین زن جهان بدون آرایش را با دقت به معیارهای زیبایی به خود اختصاص دهد.

Florence Colgate» فلورانس کلگیت

فلورانس کلگیت توانست لقب زیباترین دختر جهان بدون آرایش را با دقت به معیارهای زیبایی به خود اختصاص دهد.روزنامه الدیار لبنان نوشتاز معیارهای در نظر گرفته شده مسافت بین گوش ها و مسافتبین چشمان نتیجه اي علمی خاصی را می دهدو همین طور مسافت بین چشمان به نسبت فاصله تا دهان نیز کمتر از یک سوم فاصله موهایسر تا چانه هست که این معیار دیگری هست.

ادامه / دانلود
دسته بندی:

با هشت حقه شگفت انگیز شعبده بازها آشنا شوید

بازدیدها: 14 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۱۰ مرداد, ۱۳۹۷

با هشت حقه شگفت انگیز شعبده بازها آشنا شوید

شعبده بازی از دیرباز تا کنون طرفداران بسیاری داشته است،انگار مردم دوست دارند تا در برابر چشم آنها فریبشان دهیم. افراد زیادی خبر ندارند که شعبده بازانی که کارهای معجزه آسا انجام داده و باعث می‌شوند دهانمان از شگفتی باز بماند همه ی انسان هایي شکاک بوده و به ماوراء طبیعه اعتقاد زیادی ندارند.

 

گرچه آنها نیز انسان هایي عادی هستند اما با ترفندها و شعبده بازی هاي خود تماشاگران بسیاری رابه سالن هاي مخصوص اینکار کشانده و انها را برای ساعاتی سرگرم و البته متعجب می سازند. تعداد زیادی از این شعبده بازان کارهای اعجاب انگيز اي انجام میدهند؛

 

کارهایی از قبیل دو نیم کردن اشخاص یا زنده به گور کردن انها و البته کارهایی بسیار عجیب تر. بی شک همه ی این کارهای باور نکردنی با یک حقه انجام می‌گیرد ودر ادامه این مطلب نیت داریم راز این حقه ها رابه شما بگوییم.

فرو کردن سوزن در پوست

 

دراین نمایش، شعبده باز با استفاده از یک سوزن پوست دست خودرا سوراخ می‌کند. اما لازم نیست که برای این شعبده بازی حيرت انگيز وی خودرا گرفتار درد و مجروح شدن کند. حقه بسیار ساده تری وجوددارد.

 

راز این حقه چیست؟

در واقع شعبده باز پوست خودرا سوراخ نمیکند. او لایه اي از یک ماده آرایشی ساخته شده از چسب لاستیکی را روی دست خود می ریزد و مقداری نیز خون در سوزنی که در واقع توخالی است ریخته میشود و پس از فرو کردن سوزن در داخل لایه چسب خشک شده از سوراخ هاي ریزی که در آن تعبیه شده خون بیرون می ریزد.

زنده به گور کردن

 

دراین نمایش، که همواره دریک فضای باز انجام میشود، شعبده باز در درون یک جعبه قرار داده شده و دستیارش وی را در زیر زمین خاک می‌کند و دقایقی بعد او از این تله خطرناک زنده و سلامتبیرون می اید. البته هر شعبده بازی این نمایش را انجام نمیدهد زیرا بسیار خطرناک است. اما اگر همه ی مراحل به خوبی و به درستی انجام شوند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و تماشاگران متعجب خواهند شد.

راز این حقه چیست؟

در واقع جعبه شبیه تابوت یک در پنهان دارد که با استفاده ازآن، شعبده باز به یک اتاق خالی زیرزمینی که درکنار قبر کنده شده وجوددارد و پر از اکسیژن و دارای نور کافی است وارد می شودو سپس از طریق قفسه هایي مخصوص و نگه داشتن نفس خود برای چند ثانیه از زیر زمین خارج میشود

غیب شدن کبوترها

دراین نمایش، شعبده باز یک یا دو کبوتر را در داخل یک جعبه قرار میدهد اما وقتی جعبه را باز می‌کند هیچ کدام از کبوترها در داخل جعبه نیستند.

 

راز این حقه چیست؟

جای این کبوترها کاملاً امن بوده و جای نگرانی نیست. در واقع در داخل دراین جعبه یک فضای خالی سری وجوددارد که کوچک و غیر قابل دیدن است اما کبوترهای می‌توانند برای مدتی در داخل آن باقی بمانند.

 

تبدیل اب به یخ

دراین نمایش، شعبده باز در داخل یک لیوان آب می ریزد اما ناگهان بجای آب، تکه هاي یخ ازآن خارج میشوند. البته باید بدانید که در این جا هیچ چیزی بر خلاف قوانین فیزیک رخ نمیدهد.

 

راز این حقه چیست؟

در داخل این لیوان یک تکه اسفنج وجوددارد که آب رابه خود جذب می‌کند و یک تکه یخ نیز در درون آن پنهان شده است. اینکار بسیار ساده است و میتوانید آنرا در منزل نیز انجام دهید.

کشیدن دست و پا

 

دراین شعبده بازی طبق معمولً دستیار را در درون یک جعبه بسیار بزرگ قرار داده و تنها دست و پا و سر او بیرون باقی میماند و شعبده باز دست و پای وی را در جهات مختلف می چرخاند به نحوی که فکر میکنید اعضای بدن او از هم جدا شده اند.

 

راز این حقه چیست؟

در واقع وقتی که شعبه باز در جعبه بزرگ را باز و بسته میکند که ثابت کند چیزی در درون آن وجود ندارد، دو دستیار دیگر از در پشت جعبه وارد میشوند و دست و پاهای خودرا در سوراخ هایي که برای انها تعریف شده قرار میدهند. تمامی این دستیاران از لباس و آرایش مشترکی استفاده میکنند.

 

در واقع دو دستیار اضافی دست و پاهای خودرا نشان میدهند و دستیار اصلی که در ابتدا تماشاگران وی را دیده اند تنها سر خودرا در سوراخ مربوطه نگه داشته و روی یک صندلی می‌نشیند

پرتاب کردن چاقو به سمت شخص

 

در نگاه اول این بازی بسیار خطرناک بنظر می‌رسد اما باید بدانید شخصی که بعنوان هدف قرار گرفته همیشه در امان خواهد بود.

 

راز این حقه چیست؟

حقیقت این است که شعبده باز اصلاً پرتابی انجام نمی‌دهد بلکه آنها رابا سرعتی خیره کننده در جیبی که خود ساخته پنهان میکند.در واقع در پشت نشانه هدف گیری شخصی قرار دارد که با یک مکانیزم ناب چاقوها را از پشت هدف شلیک می‌کند. تنها چیزی که باعث مقبولیت این حقه شده هماهنگی و سرعت در انجام آن است بهمین علت است که فکر میکنید چاقوها واقعاً به سوی هدف شلیک میشوند.

مبدل کردن یک شخص به شخص دیگر

 

 

دراین نمایش، شعبده باز در درون یک کیسه فرو می‌رود و دستیار او در آنرا می بندد.. سپس شعبده باز در درون یک صندوق قرار می‌گیرد و دستیار در آنرا قفل میکند. دستیار روی صندوق می‌ایستد ، شنل تیره اي را در برابر خود و صندوق قرار می‌دهد و ناگهان شنل افتاده و با شعبده باز مواجه می‌شویم. سپس او قفل صندوق را باز کرده، گره کیسه را باز کرده و همه ی میبینند که دستیار او طبق معمولً با یک لباس متمایز در درون کیسه قرار دارد.

 

راز این حقه چیست؟

در واقع در کیسه شعبده باز یک راه خروجی وجوددارد که طبق معمول یک زیپ است و می‌توان به سهولت آنرا از داخل باز کرد. دستیار روی لبه ي صندوق می‌ایستد اما پنل بالای صندوق به سهولت باز می‌شود. وقتی که دستیار شنل را بالا می‌گیرد شعبده باز از کیسه و صندوق بیرون آمده

 

و شنل را میگیرد و بجای او دستیار وارد کیسه می‌شود. او در آن جا لباس یا ظاهرش را عوض می‌کند. در واقع این دو هر چه میزان که اینکار رابا هماهنگی و سرعت بیشتر و بهتری انجام دهند نتیجه کار بهتر و شگفت انگيز تر خواهد بود.

بلعیدن شمشیر

ین شعبده بازی حيرت آور کمی با بقیه متمایز بوده و به مهارت شعبده باز بستگی دارد. دراین نمایش، شعبده باز یک شمشیر را در حلقوم خود فرو برده و می بلعد.

 

راز این حقه چیست؟

در واقع دراین شعبده بازی تمرکز اصلی و کامل بر روی این مضمون است که شمشیر در مسیری ناب پیش رفته تا به ارگان هاي داخلی آسیبی وارد نکند. حلق و نای باید دریک خط راست قرار گیرند و بدین ترتیب شمشیر در مری فرو می‌رود. شعبده باز برای مهارت دراین نمایش باید تمرینات زیادی انجام دهد.

ادامه / دانلود
دسته بندی:

زیباترین دختر روسیه ۲۰۱۸

بازدیدها: 55 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۱۰ مرداد, ۱۳۹۷

زیباترین دختر روسیه ۲۰۱۸

مسابقات ملکه زیبایی سال ۲۰۱۸ در روسیه با حضور دختران واقعا جذاب و زیبا برگزار شد که در انتها یک نفر بعنوان ملکه زیبایی انتخاب شد. مسابقات ملکه زیبایی روسیه برگزار شد واین دختر جوان برنده مسابقات میس روسیه شد.یولیا پولیاچیخینا بعنوان زیباترین دختر روسیه در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

 

زیباترین دختران روسی درمسابقات میس روسیه هرسالهِ شرکت می کنند و ازجمع شرکت‌ کنندگان یک نفر انتخاب میشود.

 

یولیا پولیاچیخینا از جمهوری خود مختار چواشستان روسیه برنده این مسابقات شد. پولیا پولیاچیخینا ، فرصتی خواهد داشت تا دررقابت هاي بین المللی «Miss World» سال ۲۰۱۸ شرکت کند. کشور روسیه، از جمله کشور هایي به حساب می آید که حضور فعالی در رقابت هاي مد ولباس به ویژه میس ورلد «Miss World» داشته و در هر دوره ، نماینده اي به این رقابت ها فرستاده است.

ادامه / دانلود
دسته بندی:

بازی های فکری چه بازی هایی هستن؟

بازدیدها: 9 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۸ مرداد, ۱۳۹۷

بازی های فکری چه بازی هایی هستن؟

بازی‌های فکری (یا بازی‌های هوشی) بازی‌هایی هستند که برای برنده شدن در آن‌ها باید از توانِ اندیشه و هوش کمک گرفت. مردم بر این باور هستند که این بازی‌ها می‌توانند نیروی اندیشیدن و تمرکزِ آن‌ها را بالاتر ببرند.

بازی های فکری یا به بیان دیگر بازی های رومیزی از سال ۱۳۹۴ رواج بیشتری در ایران یافته است و توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند. امروزه بازی های فکری عمدتا در کافه ها مورد استفاده قرار می گیرد. انجمن بازی های فکری جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۱ با تصویب طرح پیشنهادی توسعه بازی های فکری در کشور و با دستور معاونت توسعه ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان انجمن بازی های فکری زیر مجموعه فدراسیون ورزش های همگانی تاسیس شد.

برای این بازی‌ها می‌توان از نمونه‌های زیر نام برد:

پنتاگو
شطرنج
جدول کلمات متقاطع
مکعب روبیک
نرد
فکر بکر
بیست سوالی
سودوکو
هشت‌پای
ورق‌بازی
نقطه بازی
مافیا (بازی گروهی)
چامپ
دیدار قاتل
بازی‌های تخته‌ای
برخی بازی‌های ویدیویی یا رایانه‌ای
آتاری

منبع:  wikipedia

ادامه / دانلود
دسته بندی:

فواید گوش دادن به موسیقی برای بدن

بازدیدها: 9 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۸ مرداد, ۱۳۹۷

فواید گوش دادن به موسیقی برای بدن

شنیدن یک موسیقی زیبا به راحتی میتواند احساسات شما را تحریک کند و خلق و خوی شما را بهتر کند.

گوش دادن به موسیقی می‌تواند سرگرم کننده باشد، اما آیا ممکن است شما را سالم‌تر کند؟ موسیقی می‌تواند منبعی از لذت و خوشنودی باشد، اما تحقیقات نشان می‌دهد فواید روانشناسی دیگری نیز دارد. این باور که موسیقی می‌تواند روی افکار، احساسات و رفتارهای شما اثر بگذارد، چندان عجیب نیست.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت برترین‌ها (هدی بانکی)؛ اگر تجربه‌ی این را داشته باشید که با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان احساس انرژی و انگیزه کنید یا با شنیدن یک قطعه‌ی احساس برانگیز اشک‌های‌تان جاری شود، پس به خوبی می‌توانید قدرت تاثیر موسیقی بر خلق و خو و روحیه را درک کنید.

اما تاثیرات روانشناسانه‌ی موسیقی می‌تواند خیلی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، قدرتمند و گسترده باشد. موسیقی درمانی، مداخله‌ی درمانی است که گاهی برای بهبود سلامت روحی، کمک به بیمار در غلبه بر استرس و افزایش سلامت عمومی به کار می‌رود. حتی برخی از افراد عقیده دارند ذائقه‌ی موسیقایی شما می‌تواند ارائه دهنده‌ی نگرشی در مورد جنبه‌های گوناگون شخصیتی شما باشد.

موسیقی می‌تواند ذهن را آرام کرده، به بدن انرژی بدهد و حتی به مدیریت بهتر درد کمک کند. اما سایر فواید بالقوه‌ی گوش دادن به موسیقی چیست؟

ادامه / دانلود
دسته بندی:

مدیوم کیست؟ چه توانایی هایی دارد؟

بازدیدها: 23 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۴ مرداد, ۱۳۹۷

مدیوم کیست ؟

 

مدیوم کیست؟ چه توانایی هایی دارد؟

در علمی که این روزها به نام ” اسپری تیسم ” یا همان ” احضار روح ” نامیده می شود ، معمول اینست که فردی به نام واسطه یا “مدیوم  ” بین احضار کنندگان روح و دنیای دیگر قرار می گیرد و مدعی است که  در حالت خواب مغناطیسی تحت اراده و نفوذ روح احضار شده  قرار می گیرد و بدون اختیار از طرف او صحبت می کند و یا اعمالی را انجام می دهد .

قبل از بحث از چگونگی و صحت این وساطت ، اجمالاً آنچه را که مدعیان احضار روح نوین ، ادعا نموده اند یعنی انواع مدیوم ها را بر می شماریم :

أ‌- مديومهاي فيزيكي

ب‌- مديومهاي كتابت يا نويسنده

ت‌- مديومهاي شنوا

ث‌- مديومهاي گويا

ج‌- مديوم هاي بينا

ح‌- مديوم هاي حساس

خ‌- مديوم هاي الهامي .

د‌- مديوم هاي والقائي .

ذ‌- مديوم هاي پيش بين (پيش آگاه ).

ر‌- مديومهاي فوق حساس (مديومهاي اهدائي)……….

البته در احضار ارواح قدیمی ! که با استکان و میزگرد و نعلبکی و … هم انجام می شود یا بعضی رمالان مدعی آن هستند ، نیز بحث واسطه یا همان مدیوم مطرح است که البته نمی توان دقیقاً واسطه و مدیوم در علوم روحی جدید را که اخیراً ساخته و پرداخته اند به آن اطلاق نمود .

سوالی که اینجا مطرح می شود اینست که : آیا هر شخصی با هر مقدار ایمان و تقوا ، می تواند ” مدیوم ” قرار گیرد یا اینکه تابع شرایط و ضوابط خاصی است .

 برای پاسخ با این پرسش لازم است ابتدا دقت کنیم در اینکه : مدیوم یا رسانه ، به معنای رابط یک چیز و یک چیز دیگر است . وصل کننده ، ارتباط دهنده و انتقال دهنده که میتواند بین بسیاری از اشیا و یا غیر اشیا باشد .  به رسانه هایی نظیر تلویزیون , مجله , روزنامه و رادیو و … هم لفظ ” مدیوم ” اطلاق می گردد .اینها چیزهایی انتقال می دهند که ما نمیدانیم و چون ما قادر نیستیم در یک زمان هم اینجا باشیم و هم در کشور ، قاره یا کره دیگری !!! این رسانه ها یا مدیوم ها نقش ارتباطی با ما و دنیای اطراف دارند .

چیزی که در علوم روحی روز در غرب مطرح است و مدیوم را صاحب مواد ” اکتوپلاسم ” [۱] می دانند ، مورد تردید و حتی انکار شدید بزرگان محقق در این علوم قرار گرفته است . اما اصل مدیوم بودن – با توجه به تعاریف فوق –  مورد انکار نیست .

آنچه که مهم است این است که :

اولاً ) برای ارتباط نیز نیاز به مراقبت ها و ریاضت های بسیاری است، ریاضت هایی که گاهی مشروع است و گاهی نامشروع، ریاضت های مشروع در نفوس پاک نیروی سازنده ایجاد می‌کند و ریاضت های نامشروع نیروی‌ شیطانی، و هر دو ممکن است منشاء این ارتباط گردند که اولی مثبت و مشروع و دومی مخرب و نامشروع است .

ثانیاً ) آیا قدرت احضار ارواحی که بعد مرگ از خود اختیاری ندارند، توسط مدعیان امکان پذیر است؟

ثالثاً) این ارتباط با ارواح مومنین برقرار می شود یا ارواح خبیث یا حتی ارتباط با اجنه و شیاطین ، به اشتباه ، احضار روح خوانده می شود .

و در آخر ذکر این نکته الزامی می نماید که : طبق آنچه از آیات قرآن کریم برمی آید ؛ این واسطه ها که بدون اذن و لزوم خاصی مبادرت به اینگونه اعمال می کنند – فارق از صحت و سقم ادعاهایشان – جایگاهی بد و دردناک در جهنم خواهند داشت .

 

منابع :

۱-   حقيقت روح , احمد زمرديان , دفتر نشر فرهنگ اسلامي ,

۲-  معادشناسي , سيد محمدحسين حسيني طهراني , انتشارات حكمت , ج ۳

۳- – عالم پس از مرگ , لئون دني , ترجمه محمد نصيري , مؤسسه مطبوعاتي عطايي

۴- عود ارواح ، ناصر مكارم شيرازى

۵- عالم ارواح و اثبات آن از طریق علم فیزیک ، بیان الحق

۶- ویکی پدیا

[۱] –  بنا به تعاریف علوم روحی معاصر و متداول در غرب : اکتوپلاسم ماده خامی است که در وجود مدیومها هست و ارواح برای برقراری ارتباط و نشان دادن کارهای خود از آن ماده استفاده می‌کنند. این ماده لطیفترین و نیرومندترین ماده فیزیکی می‌باشد که از جهت ارتعاش موجی بالاتر از ارتعاش امواج فیزیکی است. بوسیله همین ماده است که ارواح می‌توانند به خرد مدیوم چیره شوند و بر شعور و ادراک او اثر بگذارند

مدیوم کیست؟ چه توانایی هایی دارد؟

ادامه / دانلود
دسته بندی:

حقیقت مرگ چیست؟!

بازدیدها: 21 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۳ مرداد, ۱۳۹۷

حقیقت مرگ چیست؟!

حقیقت مرگ از این نظر مهّم است که اصل مرگ را همه انسان ها چه ماتریالیست ها و مادی گراها و چه متدینین، همه قبول دارند. منتها در حقیقت مرگ با هم اختلاف دارند که واقعاً مرگ چه کار می کند؟ آیا مرگ نقطه پایان زندگی انسان است یا نه شروع زندگی دیگری است؟ اگر این حقیقت روشن بشود خیلی از مباحث دیگر هم روشن می شود.

حقیقت مرگ
در مقاله “ماهیت مرگ” بر حسب آنچه که در روایات آمده بود که برهان های عقلی هم آن را تأیید می کرد چنین گفتیم که حقیقت مرگ چیزی جز عوض کردن لباس نیست. اگر شخص مومن باشد لباس کثیف و آلوده را در می آورد و لباس تمیز و معطر و پاکیزه می پوشد و اگر کافر باشد برعکس.

بنابر این مرگ جز برداشتن قید و بند مادیت از دست و پا چیز دیگری نیست. انسان آن قیود مادیت را بر می دارد و به جای آن لباس لطیف برزخی می پوشد.

تعبیرهایی که در روایات در رابطه با حقیقت مرگ آمده همگی حساب شده است. مورد دیگری که در باره حقیقت مرگ از ائمه(علیهم السلام) سوال کردند سوالی است که از امیرالمومنین(علیه السلام) پرسیدند که: ما الموت؟ مرگ چیست؟ حضرت فرمود: از انسان آگاه پرسیدید، از خوب کسی پرسیدید، مرگ از سه حال خارج نیست، یا مرگ مژده ای است به نعمت های ابدی یعنی مژده، آن هم به نعمت ابدی یا بشارتی است به عذاب ابدی یعنی به عذاب جاودان، یا غصه و ترس و به سر بردن در حالت ابهام است. حضرت در باره این سه دسته که چه کسانی هستند، توضیح فرمودند؟ فرمود: کسی که ولی ما باشد، ولایت اهل بیت را داشته باشد، مطیع امر اهل بیت باشد مرگ او مساوی است با بشارت ابدی، اما اگر دشمن ما و مخالف ما باشد، مرگ برایش مساوی است با مژده و عذاب ابدی.

اما اگر آن کسی که امرش مبهم است و در حال غصه و اندوه است، آن مومنی است که “المسرف علی نفسه” به خودش ظلم کرده، گناه کرده و اهل گناه است و نمی داند که خداوند گناهش را می آمرزد، که مژده نعیم ابد را داشته باشد یا این گناه او را در جهنم جاودانه خواهد کرد؟ بعد حضرت فرمود که سرانجام خداوند این شخص مومن را با شفاعت ما از آتش نجات خواهد داد ولی به هر حال مرگ برایش حالت اندوه و ترس و تخویف دارد. اگر چه به شفاعت ما از مرگ نجات خواهند یافت.

باید بدانند که حضرت فرمود: فإنّ من المسرفین من لا تلحقه شفاعتنا إلّا بعد عذاب ثلاثمائة ألف سنة” بعضی از گنهکاران هستند که شفاعت ما به آن ها نمی رسد مگر بعد از سیصدهزار سال، بنابراین باید حواس ها را جمع کنند و گناه نکنند.

از این حدیث هم روشن شد که مرگ در واقع چیزی جز مژده برای مومن نیست، مژده به خوشی و سرور و وعید به کافر، به عذاب و عذاب جاودان.

دسته سومی هم هستند که اینها مرگ برایشان یک حالت ترس و اندوه و غصه ای را ایجاد می کند که نمی دانند سرانجامشان چه خواهد شد؟ آیا بعد از عالم برزخ مشمول شفاعت واقع شده و نجات پیدا می کنند یا نه باید به جهنم بروند.

از این روایت نیز چنین فهمیده می شود که به هر حال اینها نجات پیدا می کنند و لو بعد از سیصدهزار سال این هم یک مورد دیگر، موارد دیگری هم هست که در این نوشتار مجال آن نیست.

خلاصه
مرگ درحقیقت چیزی جز عوض کردن لباس نیست. بر اساس روایات مرگ در واقع چیزی جز مژده برای مومن یعنی مژده به خوشی و سرور و وعید به کافر یعنی خبر از عذاب نیست.

منبع: radiomaaref.ir

ادامه / دانلود
دسته بندی:

۱۰ اشتباه خفن و جالب تاریخ جهان

بازدیدها: 16 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۳ مرداد, ۱۳۹۷

۱۰ اشتباه خفن و جالب تاریخ جهان

 

هر اشتباه تاوان خاص خود را دارد. برخی از این اشتباهات می‌تواند به ضرر جمعی از افراد تمام شود و دسته‌ای دیگر نیز فقط به ضرر خود شخص تمام می‌شود. در هر صورت، اشتباه اشتباه است!

به گزارش نازوب به نقل از ایندیپندنت، همیشه هم تصمیم‌های عقلانی خوب از کار درنمی‌آیند. در آینده فرد شاید افسوس بخورد که ای کاش تصمیم بهتری گرفته بود. در ادامه با ده مورد از این اشتباهات آشنا شوید. البته این انتخاب‌ها بیشتر جنبه سرگرمی دارند تا تاریخی.

تحویل نگرفتن جی. کی. رولینگ
رولینگ نویسنده مشهور مجموعه مشهور هری پاتر است. مجموعه او یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است. جالب است بدانید پیش از چاپ رمان اول «هری پاتر و سنگ جادو»، جی. کی. رولینگ به سراغ دوازده ناشر رفت ولی هیچ یک راضی نشدند تا رمان او را چاپ کنند. در نهایت «بلومزبری» ناشر رمان او شد. اما چه باعث شد تا بلومزبری موافقت کند؟ آلیس دختر هشت‌ساله رئیس هیئت‌مدیره به پدرش پیشنهاد داد تا چاپ این کتاب را بپذیرد.

سری کتاب‌های هری پاتر موفقیت جهانی یافت و به بیش از ۶۰ زبان نیز ترجمه شد. درآمد رولینگ از این مجموعه یک میلیارد دلار بود.

دور ریختن ذخیره پول دیجیتال (بیت کوین)
در سال ۲۰۰۹، جیمز هاولز ۷۵۰۰ بیت کوین را خریداری کرد. در آن موقع، ارزش بیت کوین نزدیک به صفر بود. اما در سال ۲۰۱۳، ارزش هر بیت کوین معادل ۶۱۳ پوند بود. در واقع، مجموع ارزش پول دیجیتال هاولز در طول ۴ سال از صفر با ۴٫۵ میلیون پوند رسیده بود. پس مشکل کار کجا بود؟ او هارد خود را از همان چهار سال پیش در کشو خانه‌اش گذاشته بود. یک روز هارد را بیرون انداخت. زمانی که ارزش پولش زیاد شد، او به اشتباه خود پی برد. سپس به محل جمع‌آوری زباله در نزدیکی شهر خود رفت. به او گفتند که هاردش می‌تواند جایی زیر این چند تن زباله باشد!

نخریدن گوگل به قیمت یک‌میلیون دلار
لری پیج و سرگی برین، دو موسس گوگل، در سال ۱۹۹۹ پیش جرج بِل مدیرعامل «اکسایت» رفتند تا موتور جستجوی خود را به قیمت یک میلیون دلار بفروشند. بل از پیشنهاد آن‌ها استقبال نکرد و باعث شد آن‌ها قیمت نهایی خود را ۲۵۰ هزار دلار پایین بیاورند. اما بل این بار هم قبول نکرد. در حال حاضر، ارزش گوگل  حدود ۳۶۵ میلیارد دلار است.

شلیک نکردن به هیتلر
هنری تاندی سرباز انگلیسی و از جمله کسانی است که بیشترین نشان جنگ جهانی اول را به خود اختصاص داد. او در سال ۱۹۱۴ یک سرجوخه زخمی و غیرمسلح به نام آدولف هیتلر را کنار یک نهر دید. اما تصمیم گرفت با خونسردی تمام به او شلیک نکند. (البته صحت این روایت تاریخی محل مناقشه است.)

فروش ۶۱۰۰۰۰ سهم به جای یکی
سال ۲۰۰۵، بازرگان ژاپنی در پی یک اتفاق ۱۹۰ میلیون پوند ضرر به شرکت وارد کرد. او ۶۱۰ هزار سهم را به قیمت یک ین فروخت، در حالی که قصد داشت هر سهم را ۶۱۰ هزار ین بفروشد!

درخواست‌های مکرر «اوراق بهادار میزوهو» برای لغو این معامله هم کارساز نشد، زیرا بورس سهام توکیو زیر بار لغو معامله نرفت و آن شرکت مجبور شد همان تعداد سهم را با تحمل ضرر دوباره خریداری کند.

خشمگین کردن چنگیز خان
گفته می‌شود که چنگیز خان مغول قصد داشت روابط دیپلماتیک و تجاری با علاءالدین محمد خوارزم شاه داشته باشد. اما این پیشنهاد از طرف خوارزمشاهیان رد شد و فرستاده چنگیز خان گردن زده شد. او نیز خشمگین شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر را به سرزمین‌های تحت فرمان خوارزمشاهیان فرستاد تا امپراتوری آن‌ها را نابود کند.

ناامید کردن برایان اکتون و جان کوم
سال ۲۰۰۹، فیس‌بوک دو برنامه‌نویس به نام‌های برایان اکتون و جان کوم را در مصاحبه شغلی خود رد کرد. چند سال بعد، آن‌ها مجبور شدند تا «واتس اپ» را با قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کنند. پس از رد شدن در آن مصاحبه‌، برایان و جان ایده واتس اپ را مطرح و پیاده‌سازی کردند.

سفارش قطارهای عریض
راه‌آهن سراسری فرانسه برای سفارش قطارهای جدید ۱۵ میلیارد دلار هزینه کرد. اما متاسفانه آن قطارها نسبت به پهنای ۱۳۰۰ سکوی ایستگاه‌ها کمی عریض‌تر بودند. مشکلی که حل آن حدودا ۵۰ میلیون یورو هزینه برمی‌دارد. مثل این است که یک اتومبیل بزرگ و جدید بخرید، ولی از در پارکینگ خانه رد نشود.

رد کردن بیتلز
«دِکا» یک ناشر موسیقی  است که قصد داشت بر روی یک گروه موسیقی در سال ۱۹۶۲ سرمایه‌گذاری کند. آن‌ها در استودیو خود در لندن از دو گروه جوان امتحان گرفتند. سپس تصمیم گرفتند که برایان پول و گروه ترمِلوز (the Tremeloes) را بپذیرند. اما می‌دانید آن گروهی که رد شد چه گروهی بود؟ گروه چهار نفره اهل لیورپول به نام بیتلز (The Beatles).
 

غلط املایی در نام یک شرکت
دولت انگلستان به دلیل اضافه کردن یک s محکوم به پرداخت ۹ میلیون پوند شد. در پی این اتفاق ۲۵۰ نفر از کار بیکار شدند. دلیلش این بود که شرکت ثبت شرکت انگلستان نام Taylor and Son و Taylor and Sons را با هم اشتباه گرفته بود و آن شرکت در سال ۲۰۰۹ ورشکسته شده بود.

ادامه / دانلود
دسته بندی:

۵ کلمه ای که به شدت باید از آن دوری کرد

بازدیدها: 20 بازدید
0 نظر
meli770 meli770
۳ مرداد, ۱۳۹۷

۵ کلمه ای که به شدت باید از آن دوری کرد

سطح موفقیت با کلماتی که به زبان می‌آورید مقدر می‌شود؛ بنابراین در مکالماتتان از این پنج کلمه « ناکام‌ساز » دوری کنید.
کلماتی که هر روز استفاده می‌شوند ساختار ذهنی را تشکیل می‌دهند و موفقیت یا ناکامی گوینده خود را رقم می‌زنند. در مشاهداتم از افراد بازنده با پنج کلمه مواجه شدم که در جملات این افراد نمود بیشتر داشت و اغلب افراد بازنده خیلی بیشتر از افراد برنده از آنها در مکالمات روزمره‌شان استفاده می‌کنند:
۱ – شانس
با وجود این حقیقت که رخدادهای پیش‌بینی نشده می‌توانند بر نتایج کار تاثیرگذار باشند، این شانس نیست که تفاوت را در نتایج ایجاد می‌کند. بلکه رخدادها هستند که باعث آن می‌شوند. شانس هیچ‌ کاری با آنها نمی‌کند. باورداشتن به شانس افکار شما را به گونه‌ای ساختار می‌بخشد که در تصوراتتان نه شما و نه هیچ‌کس دیگری قادر به ایجاد تغییر یا حتی تاثیرگذاری نیست. بدتر از آن، شانس بهانه‌ایست که با آن شکست‌ها توجیه می‌شوند ( این فقط بدشانسی بود ) و موفقیت‌ها را لوث می‌کند ( این فقط خوش‌شانسی بود )
۲ – دشمن
درست است که شما رقبایی دارید و برخی اوقات برای برد شما آنها باید شکست را متحمل شوند  ( و برعکس ) حتی در این صورت نیز در کسب و کار دشمنی وجود ندارد. دشمن مربوط به میدان جنگ است. کسب‌ و کار برای بهتر کردن چیزهاست نه از بین بردن افراد. وقتی که شما با گفتن دشمن به رقبایتان از آنها برای خودتان غول درست می‌کنید، گزینه‌های تجاری را روی خود می‌بندید. به خاطر داشته باشید که در دنیای تجارت، رقبای امروز اغلب شرکای فردا هستند.
۳ – عدم پذیرش
آیا عالی نیست اگر مردم همیشه با نظرات شما موافق باشند؟ خب! گاهی اوقات افراد نظرات شما را نمی‌پسندند یا حتی ممکن است خود شما هم با آن موافقت نداشته باشید.
شما می‌توانید این وقایع را به عنوان عدم پذیرش خودتان توسط دیگران قلمداد کنید و به ذهنیت خودتان آسیب برسانید یا این که درک کنید که واقعا چه اتفاقی افتاده که نظرات شخص دیگری با نظرات شما هماهنگی ندارد. به جای این که از کلماتی استفاده کنید که به صورت خودکار شما را ضعیف می‌کند، روی تغییر دیدگاه خودتان یا دیدگاه شخص دیگر تمرکز کنید.
۴ – نفرت
در کار معمولا با جملاتی شبیه « من از رییسم نفرت دارم » یا « من از شغلم نفرت دارم » رو به رو می شویم. نفرت یک کلمه منفی است و در بدن انسان بیماری ایجاد می‌ کند. هر بار شما این کلمه را به کار می‌برید مانند آن است که یک سلول سرطانی را در بدنتان آزاد می‌کنید. این قضیه کاملا جدیست. نمی‌گویم که همه چیز باید برای شما شیرین و دوست‌داشتنی باشد؛ اما چرا باید ذهن خود را با نفرت داشتن از کسی یا چیزی آلوده کرد ؟
۵ – اما
مطمئنم که شما هم کسانی را می‌شناسید که نمی‌توانند درباره یک ایده، نقشه یا فعالیت خاص چیزی بگویند بدون اینکه جمله‌شان را با یک «اما» ناقص نکنند. مثلا می‌‌گویند «بله ایده عالیست، اما….» یا « من موافقم که ما باید کاری کنیم، اما……» این کلمه یاس‌آور است و فرصت‌ها را از بین می‌برد. از بدل‌های دیگری که برای « اما » وجود دارد، استفاده کنید و به جای فرصت‌سوزی، فرصت ایجاد کنید. کلمه « و » یکی از بهترین آنهاست. دفعه بعد که خواستید از « اما » استفاده کنید به جای آن « و » را امتحان کنید و اثر آن را ببینید.
ادامه / دانلود
دسته بندی:IRAN